יעדים ואסטרטגיה כמנוף להגדלת רווחיות

סיגל ניהול לקוחות

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   

0547440080

הצעד הראשון להשגת הרווחיות זה קביעת יעדים, אסטרטגיה תממש אותם, מדדים ישימו אותך בפרופרוציות

"ניהול על פי יעדים הוכיח את עצמו בהנחה שהוגדרו יעדים.  ב-90% מהעסקים לא יודעים מהם יעדים."  פיטר דרוקר

התשובות שאני מקבל מלקוחות בפגישת המכירה לשאלה "מה אתה רוצה להשיג כתוצאה מהעבודה שאני אעשה עבורך?" מזכירה לי בהרבה פעמים את הדו-שיח בסיפור של עליסה בארץ הפלאות. עליסה משוטטת ביער ובאיזה שהוא שלב היא מרגישה שהלכה לאיבוד, ואז היא שואלת ספק את עצמה ספק את הסביבה "באיזה דרך כדאי לי ללכת? לאיזה כיוון כדאי לי לפנות?" ואז החתול מגיח מהשיחים ואומר "זה תלוי לאן את רוצה להגיע" והיא עונה לו "זה לא כל כך משנה לי" ואז הוא עונה "אם כך, זה לא משנה כלל וכלל באיזה דרך תבחרי". הסיפור של עליסה בארץ הפלאות משקף את המציאות בגאוניות רבה ואת כל השירות אותו אנחנו מציעים. עסק שלא קובע לעצמו יעדים, עסק שלא מתמקד הסיכוי שלו להגיע לשום מקום גבוה.

הפתרונות שלנו תמיד מתחילים בקביעת יעדים! מה אנחנו רוצים להשיג בסופו של תהליך? איך זה יקדם את העסק מהמקום בו הוא נימצא למקום הרבה יותר טוב? 

את היעדים אנחנו מסווגים לשני תחומים: יעדים בתחום המכירות ויעדים בתחום התפעול. כל אחד מהתחומים דורש הערכות שונה. יעדים יכולים להיות בתחום רחב כגון העלאת היקף המכירות, הורדת ההוצאות התפעוליות, או יעדים נקודתיים כגון: הגדלת היקף המכירות של מוצר מסויים או הכנסת שירות חדש, הורדת ערך המלאי, הורדת עלויות הלוגיסטיקה, שיפור איכות השירות ועוד יעדים רבים אחרים בהתאם למצב העסק.
בכל פתרון אנחנו קובעים יעד אחד או שניים בלבד היות ומספר מצומצם של יעדים מאפשר להתמקד בעיקר. אנחנו מאמינים שריבוי יעדים מערבב את העיקר והטפל ומסיט מהיעד האמיתי של העסק.
לאחר קביעת היעדים אנחנו מגבשים אסטרטגיה בה ננקוט. האסטרטגיה תמיד נובעת מהיעד שקבענו וזוהי למעשה תוכנית העבודה שתאפשר להשיג אותו. גם כאן אנחנו מקפידים על אסטרטגיה פשוטה וקלה ליישום ואנו מפתחים אותה בשיתוף פעולה מלא איתך לטווח של שנה לפחות. על פי ניסיוננו עסקים מצפים לראות תוצאות כבר בטווח המיידי ולא פעם הם נוטים לשנות אסטרטגיה בעקבות אירוע נקודתי שקורה בדרך או חשש ש"משהו לא יעבוד". זוהי הטעות הקשה והנפוצה ביותר שעושים ולכן אנחנו מקפידים על המשולש: יעד-אסטרטגיה-מדדים ולטווח של שנה. כי המשולש הזה נותן את מירב הסיכויים להשיג את המטרות שהצבת לעסק שלך.
על מנת שלא "נלך לאיבוד" בדרך להשגת היעד אנחנו קובעים מדדים (KPI – Key Performance Indicators) - מדדים אלה מהווים אינדיקציה לקצב ההתקדמות שלנו להשגת היעדים. לא פחות חשוב - המדד יאפשר לנו לנקוט בפעולות מתקנות במידה ומשהו משתבש ולא מתקדם על פי התוכנית.

אז אם אפילו חלק מהמשפטים הבאים נכונים עבורך:

 יש לך הרגשה שיש בעיה בעסק אבל קשה לך לשים עליה את האצבע...

 נראה לך שאפשר למכור יותר ולהרוויח יותר אבל זה לא קורה...

 ברור לך שהעסק לא מממש את כל היכולות שלו...

♦ הלקוחות מתלוננים למרות ההשקעה שלך בשירות...

זה סימן שאתה צריך מומחה שיממש את הפוטנציאל הטמון בעסק שלך ויקפיץ לך את הרווחיות במדרגה אחת לפחות

אנחנו יכולים לעזור לך - זו המומחיות שלנו!

דבר/י אתנו עכשיו

054-744-0080

דוד דניאלי

דניאלי דוד

הקלד/י השם והמייל וקבל/י בחינם את המדריך: להרוויח יותר גם בלי למכור יותר

S5 Box

Login