מאמרים ופרסומים

סיגל ניהול לקוחות

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   

0547440080

לא כל יום מטמיעים תוכנה בעסק, זה תהליך הדורש הרבה מחשבה ובעיקר על החזר ההשקעה.  אתה לא רוצה להטמיע תוכנה ולהמשיך ולפעול באותה צורה

האם אתה ערוך לכך?

הבשילה בך התובנה שהעסק צריך לעבוד טוב יותר, יעיל יותר ואפקטיבי יותר. אתה זקוק לתוכנה ש"תספק" לך את המידע הדרוש מבלי להיכנס להשקעה גדולה.  אתה רוצה תוכנה שתשרת את העסק ולא ההיפך - תוכנה שתאפשר לך לנהל ולבקר את הפעילויות בעסק ולמדוד תפוקות בקלות, בלחיצת כפתור.  גם בעסק קטן (כמו בעסק בינוני או גדול) יש להיערך בהתאם: לבחון ולהגדיר תהליכים עסקיים יעילים, לאפיין צרכים ורק אז לבחור תוכנה מתאימה ולהטמיעה אותה.

רבים מהעסקיםטועים בגישתם ופונים לבית תוכנה במטרה לבחון את התוכנה לפני שבחנו את צרכי העסק.  התהליך הנכון הינו בדיוק הפוך. בחירה של תוכנה והטמעתה חייבת להיות רק לאחר שהגדרנו את הצרכים הרלוונטיים והספציפיים לעסק שלנו ובאופן שבו אנחנו רוצים לנהל ולבקר את הפעילויות המתבצעות בו ולקבל מידע או דו"ח בלחיצת כפתור.  

לדוגמא, נניח שעבודתך כרוכה בנסיעות מרובות, אתה עושה שימוש רב במכשיר ה- GPS בדרכים ונניח שקרה מצב ומנורת מיכל הדלק החלה להבהב.  אתה חייב להגיע לתחנת הדלק הקרובה ביותר. האם ה GPS יוביל אותך לתחנת הדלק הקרובה? התשובה ברורה.  במידה והפונקציה לא קיימת במכשיר בוודאי שלא תגיע!  לא הגדרת נתקעת! כשרכשת המכשיר לא הייתה עירני מספיק לפונקציה זו אך כשנתקעת זה כבר עלה ביוקר ותשלם על זה פעמיים, פעם אחת בתקיעה עצמה ופעם שניה הוספת הפונקציה תעלה הרבה יותר אילולא ביקשת אותה מראש במסגרת הרכישה . בדיוק כך זה עובד בתוכנה אלא שהדברים יותר מורכבים. שיפורים, שינויים ותוספות בתוכנה אפשריים אך עולים כסף והרבה!

על פי מחקרים שנעשו בתחום, למעלה מ- 40% מההטמעות נכשלות בגלל דרישות לא מוגדרות או פונקציונאליות שלא תואמות את צרכי העסק.  הטמעת תוכנה בעסק הינה חשיבה לטווח ארוך ומשפיעה בצורה ישירה על כל הפעילויות בעסק.  הטמעה מוצלחת של תוכנה צריכה להסתיים במהפך עסקי הבא לידי ביטוי ב"לוח התוצאות"  של העסק.

בכל תהליך של בחירה והטמעה של תוכנה, בעל העסק חייב להיות מודע לכך שקיימים תנאים בסיסיים והכרחיים המקדימים לתהליך ההטמעה.  רבים ממנהלי העסקים נוטים לחשוב בטעות שצוות המיחשוב הוא הכתובת לכך.  תכנון ויישום תהליכים עסקיים באמצעות יועץ מקצועי שילווה אתההיערכות המוקדמת, יבטיחו את הצלחת תהליך ההטמעה.  התהליך כולל, אבחון נקודות תורפה, בחינת הצרכים הבסיסיים והעתידיים של העסק, אפיונם ומעל לכל, ניסיון בהטמעות שאם לא כן, העסק עלול לעמוד בפני כישלון ופיספוס המטרה והתמודדות עם עלויות תפעול ועלויות כלכליות לא מתוכננות.

בהצלחה!

דוד דניאלי

דניאלי דוד

נעים מאוד, שמי דוד דניאלי

 


מומחה להגדלת רווחיות.

אני חסיד האמרה ש- 80% מהפתרון טמון בזיהוי הבעייה, וכפי שהוכחתי במאות פרויקטים שבצעתי בארץ ובארה"ב, ה- 20% הנותרים תלויים ביצירתיות, בתקציב וביישום.

לאחר שסקרתי לעומק כ-60 תוכנות בתחומי ה-ERP וה-CRM, כיום אני יכול לבחור עבורך את תוכנת המדף שתביא לך מקסימום תועלת במינימום התאמות ועלויות. אני רואה בתוכנה מרכיב חשוב בפתרונות אך יחד עם זאת אני יודע שלא תמיד זה הפתרון לבעייה בעסק.

בתחום תהליכי העבודה אני מאמין שדברים מסובכים לא עובדים! לכן, הפתרונות אותם אתווה עבורך, יהיו פשוטים ומדוייקים לצרכיך.  אני גם אלווה אותך עד לסוף היישום, בכדי להבטיח את השגת התוצאות אליהן ברצונך להגיע.

בנוסף, אני מרצה במכללה האקדמית תל אביב יפו בנושאי מערכות מידע, ו- SAP-ERP.

מוסמך SAP-ERP ב- Integrated Business Processes.

בהשכלתי אני מהנדס תעשייה ובעל תואר שני במינהל עסקים.

הקלד/י השם והמייל וקבל/י בחינם את המדריך: להרוויח יותר גם בלי למכור יותר

מלקוחותינו

S5 Box

Login